Imię: Jakub
Nazwisko: Rędzia
Pozycja: Center
Wzrost: 212 cm
Data ur.: 1993-06-14
Kraj: Polska Polska
Zobacz inne filmy.
  • Kent Washington został pierwszym amerykańskim koszykarzem w polskiej lidze. Zagrał także epizod w filmie "Miś".

  • Jacek Łączyński został pierwszym koszykarzem, któremu zaliczono rzut za 3 punkty.

  • Na starcie sezonu 1997/98 z powodu problemów finansowych drużyna Dojlidów Białystok zrezygnowała z usług Tony Gravesa. Zawodnik w sposób bardzo oryginalny pożegnał klub, zabierając ze swojego lokum w zamian za nieotrzymane wynagrodzenie sprzęt RTV.

  • Od roku 1953 obowiązuje limit 5 fauli, we wcześniejszych sezonach zawodnicy opuszczali parkiet po popełnieniu 4 fauli

  • Rekord zdobytych punktów w jednym meczu należy do Mieczysława Młynarskiego, który w sezonie 1982/83 zdobył w meczu z Pogonią Szczecin 90 punktów.

  • Pierwszym zawodnikiem, któremu udało sie włożyć piłkę do kosza z góry był Leszek Kamiński

  • Najwięcej punktów w historii Ekstraklasy:

    MiejsceZawodnikMeczePunkty
    1.Eugeniusz Kijewski39510185
    2.Adam Wójcik65110097
    3.Edward Jurkiewicz3069832
    4.Jerzy Binkowski5869204
    5.Mieczysław Młynarski3579026
    6.Mariusz Bacik6278706
    7.Maciej Zieliński5798650
    8.Andrzej Pluta5918512
    9.Henryk Wardach5578163
    10.Dominik Tomczyk5568008
    11.Jarosław Jechorek4897681
    12.Dariusz Zelig4207481
    13.Eugeniusz Durejko3657048
    14.Jarosław Marcinkowski4996979
    15.Jarosław Zyskowski4846774
    Prawa autorskie.